PŁYŃ - na podstawie dramatu "JP Śliwa"

bilety

„PŁYŃ” - spektakl / koncert w reżyserii Romy Gąsiorowskiej, Pii Partum i Wojtka Urbańskiego. na podstawie tekstu i muzyki z albumu „J.P. Śliwa” autorstwa Piotra Roguckiego Premiera inaugurująca projekt odbyła się w lutym 2017 roku. 


Fabuła: Główny bohater Jan Paweł Śliwa, żyje w przeświadczeniu, że ma dokonać rzeczy wielkich. Zostaje jednak hydraulikiem, modelem i emigrantem, bezskutecznie szukając rozwiązania na odnalezienie się w otaczającej rzeczywistości. 
„Płyń” to dialog z publicznością nad zmieniającą się rolą artysty we współczesnym świecie, przenosząc aktualne i poruszane przez media tematy na proces gry scenicznej. Artysta nie istnieje bez odbiorcy – banalne, ale prawdziwe. Główny bohater próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Charakter nieudacznika i frustrata doprowadza go do aktu terrorystycznego, który traktuje jako dzieło sztuki. „Płyń” to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm.


O Projekcie: 
▪ nowatorski projekt artystyczny łączący różne dziedziny sztuki (teatr, muzykę, video-art, kolaż, film i performens) 
▪ forma wykorzystująca nowe media i estetykę artystyczną, którą kocha Internet 
▪ otwarty dialog sceny z publicznością na temat kultury współczesnej i roli artysty w dzisiejszym pełnym chaosu świecie .
Projekt łączy różne dziedziny sztuki. Balansuje na granicy muzyki rockowej i sztuki teatralnej, zderzając je z medialnym mainstreamem oraz contentem znanym z mediów społecznościowych. Materiały wideo połączone zostały z elementami dramaturgicznymi zabarwionymi trashowym aktorstwem zabawne , rozrywkowe , lekkie , niegłupie.

plyn glowne.jpg

zarezerwuj